19 marca 2014

Nasze najbliższe plany? II Łódzki Kongres Kobiet :-) W najbliższą sobotę i w niedzielę będziemy uczestniczyć w warsztatach antydyskryminacyjnych podczas Łódzkiego Kongresu Kobiet. Poniżej przedstawiamy szczegóły wydarzenia.
 
Równość w praktyce. Czym jest edukacja antydyskryminacyjna i jak wyglądają warsztaty równościowe w Polsce?

Podczas spotkania osoby uczestniczące będą mogły poznać program edukacji równościowej prowadzony w Łodzi przez Fundację Spunk i Fabrykę Równości, oraz na własnej skórze poznać faktyczne skutki dyskryminacji. Podczas spotkania osoby dowiedzą się w jakiego rodzaju ćwiczenia i warsztaty warto angażować zarówno młodzież szkolną, jak i wszelkie społeczności, które mogą nie rozumieć słowa "akceptacja". Na spotkaniu zostaną przedstawione popularne standardy edukacji równościowej i antydyskryminacyjnej wprowadzane poprzez szereg działań przez organizacje społeczne i równościowe w Łodzi i Polsce.

Szczególnie zapraszamy do udziału w spotkaniu osoby prowadzące działalność dydaktyczną, bądź pracujące na co dzień z różnorodnymi grupami społecznymi, których członkowie i członkinie mogą być narażeni i narażone na dyskryminację.

Uczestnictwo w warsztacie jest bezpłatne, limitowane (maksymalnie 25 osób na każdym spotkaniu!) - rejestracja prowadzona jest tutaj:
http://www.lodzkikongreskobiet.pl/rejestracja/

Osoby prowadzące spotkania:
Sobota - 22 marca godz. 12.45-14.05

Damian Graczyk - edukator seksualny i trener równościowy, założyciel Fabryki Równości - łódzkiej organizacji kulturano-edukacyjnej LGBTQIA. Wcześniej związany z Kampanią Przeciw Homofobii i Świetlicą Krytyki Politycznej w Łodzi;

Ewa Kozicka - psycholożka, trenerka równościowa i antydyskryminacyjna. Działaczka Fabryki Równości, wcześniej związana z Amnesty International.

Gościni specjalna: Joanna Piotrowska, Fundacja Feminoteka

Niedziela - 23 marca godz. 11.50- 13.10

Anna Jurek (filozofka, edukatorka seksualna, autorka programów edukacyjnych, wiceprezeska fundacji SPUNK),

Aleksandra Dulas (socjolożka, edukatorka seksualna, prezeska fundacji SPUNK, łódzka wieloletnia działaczka społeczna)

Gościni specjalna: Maria Pawłowska (wykładowczyni Gender Studies IBL PAN, edukatorka seksualna w grupie PONTON)

Wstęp na spotkania jest bezpłatny, wymagający wcześniejszej rejestracji.