16 kwietnia 2014

Relacja z konferencji w Berlinie :-)

http://socialweb-socialwork.eu/content/sections/index.cfm/secid.57Jesteśmy bardzo zadowolone z tego, że mogłyśmy wziąć udział w konferencji podsumowującej projekt i że zostałyśmy na nią zaproszone przez Fundację Dzieci Niczyje.
Konferencja była adresowana do pracowników socjalnych, streetworkerów, pedagogów szkolnych, pracowników organizacji pozarządowych oraz innych profesjonalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą wykluczonymi społecznie. Najważniejsza była dyskusja o tym, jak praca socjalna może wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie.
Cała konferencja była dla nasz bardzo ważnym doświadczeniem, którym mamy zamiar się dzielić z innymi już wkrótce. Na stronie organizatora konferencji w Berlinie, czyli Stiftung Digitale Chancen 
pojawiła się już informacja na temat przebiegu konferencji i ze wszystkich 3 zdjęć wstawionych dotychczas my jesteśmy na jednym z nich :-) Na zdjęciu widać moment, podczas którego opracowywaliśmy zagadnienia w grupach.


Poniżej przedstawiamy szczegółowy program konferencji:

Final Conference - Programme

The joint working phase of the conference will be held in the new format Appreciative Inquiry Session (AIS). Please find a detailed explanation below.
10.00
Registration + Welcome Coffee
10.30
Welcome + introduction of conference programme
10.45
Interactive presentation of project’s findings with input from Advisory Board members
12.15
Conclusion + introduction of the format Appreciative Inquiry Session (AIS)
12.30
Lunch break
13.30
Working phase I – IV (AIS format): 4x30 min.
15.30
Coffee break
16.00
Presentation of group work
16.45
Closing note
17.00
End
The working session is designed according to the Appreciative Inquiry Approach. It will focus on the following working thesis:
Nowadays, the internet is the platform where identity building and personality development of young people takes place. We trust in the positive energy and influence of social work to guide children and young people at risk safely through this process.

The four working phases are:
  1. Appreciating "valuing the best of what is"
  2. Envisioning "what might be"
  3. Engaging in dialogue about "what should be"
  4. Innovating "what will be"
 JESZCZE RAZ BARDZO DZIĘKUJEMY FUNDACJI DZIECI NICZYJE ZA ZAPROSZENIE I ZORGANIZOWANIE CAŁEGO WYJAZDU !!!

Był także czas na chwilę relaksu i zwiedzania :-)