28 maja 2014

EduKABE zaprasza na Festival Chleba :-)


1 czerwca w łódzkim Ogrodzie Botanicznym odbędzie się spotkanie, gdzie w atmosferze radości i zabawy dzieci zapoznają swoich rówieśników, dorosłych i seniorów z pięknem różnorodnych kultur. Rozpoczniemy pokazaniem jak witają się osoby m.in. w kulturze hawajskiej, indiańskiej, indyjskiej. Poznamy mity i legendy takie jak Indiańska o Manco Capac i Mamma Ochlo. Każdy będzie mógł poznać z jakich składników i w jaki sposób jest przyrządzany chleba w tych kulturach.

Festiwal Chleba- Dzień Dziecka
Ideą Festiwalu Chleba jest ukazaniem piękna i mądrości wielu kultur etnicznych w atmosferze szacunku i zabawy.

W dniu 1 czerwca w łódzkim Ogrodzie Botanicznym odbędzie się kilku godzinne spotkanie gdzie w atmosferze radości i zabawy dzieci zapoznają swoich rówieśników, dorosłych i seniorów z pięknem tych kultur.

Zapraszamy od godziny 14.00. Rozpoczniemy pokazaniem jak witają się osoby w kulturze hawajskiej, indiańskiej, indyjskiej, prasłowiańskiej, żydowskiej czy afrykańskiej. Poznamy mity i legendy jak Indiańska o Manco Capac i Mamma Ochlo, żydowska o Powstaniu świata na podstawie Tora Pardes Lauder: Bereszit. Zobaczycie tradycyjne dla tych kultur rekwizyty jak Mendora, Kwiaty Lei, dzieci zatańczą Hula, tańce w kręgach, poznacie gry i zabawy jak Kubb, Dreidla, Palitroke. Każdy będzie mógł poznać z jakich składników i w jaki sposób jest przyrządzany chleba w tych kulturach.
Od godziny 15.30 do 17.30 zapraszamy do wspólnej zabawy i popróbowania swoich sił w różnych grach, zabawach, tańcach i warsztatach rękodzielniczych przeplatanych muzyką wykonywaną na bębnach afrykańskich czy fletach indiańskich.
Przyjdź i wspólnie z dziećmi daj się porwać czarowi i radości różnych kultur.