29 listopada 2014

Planszówkowe Pionkogranie na Mikolajki


Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w mikołajkowej imprezie Planszówkowe Pionkogranie, która odbędzie się 06.12.2014 r. (sobota) w klubokawiarni Niebostan (ul. Piotrkowska 17). 

Planszówkowe Pionkogranie to impreza mająca na celu popularyzowanie gier planszowych wśród dzieci i rodziców, jako alternatywy dla gier komputerowych, co jest szczególnie istotne w okresie kupowania gwiazdkowych prezentów. Zajmujemy się tym tematem, ponieważ jednym z obszarów, w jakim działa fundacja EduKABE jest profilaktyka cyberprzemocy, która niestety łączy się często z grami komputerowymi. Podejmując m. in. takie działania staramy się pokazać dzieciom i młodzieży, ale także rodzicom alternatywne formy spędzania wolnego czasu, który niestety obecnie zdominowały rozrywki związane z komputerem.

Drugim celem imprezy jest zebranie od uczestników i sponsorów gier planszowych dla dzieci z łódzkich świetlic środowiskowych. Są to instytucje pełniące niezwykle istotne funkcje dla społeczeństwa, a przede wszystkim dla swoich podopiecznych i ich rodzin, niestety często pomijane i zapomniane. W trakcie imprezy każdy będzie mógł zostać Św. Mikołajem i przekazać na ten cel jakąś grę.

Trenerki fundacji EduKABE udzielać będą zainteresowanym osobom porad pedagogicznych m.in. w zakresie spędzania czasu z dzieckiem, korzystnych aspektów grania w gry planszowe, a także doboru odpowiednich gier (także komputerowych) do wieku dziecka.

Jest to pierwsza tego typu impreza organizowana przez fundację EduKABE, ale pragniemy aby Planszówkowe Pionkogranie stało się imprezą cykliczną. Wierzymy, że pomysł ma potencjał i realizowany może być w różnych formach i przy różnych okazjach.

Profil imprezy na Facebooku: https://www.facebook.com/events/713563488720712/.


Sponsorem imprezy jest wydawnictwo Egmont Polska, które przekaże na ten cel gry znajdujące się w ich ofercie.


Partnerami są sklep Gralnia - Gry bez prądu oraz Stowarzyszenie Tkalnia
Patronat medialny nad imprezą objęła TVP Łódź, gazeta Miasto Ł oraz portal Miasto Dzieci.


29.11.2014 aktualizacja
Jedną ze świetlic objętych naszym wsparciem z pewnością będzie Socjoterapeutyczny Klub Środowiskowy K A Z i K - świetlica środowiskowa, która działa przy MIĘDZYNARODOWYM STOWARZYSZENIU POMOCY "SŁYSZĘ SERCE" . Świetlica działa od 4 lat na rzecz dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz na rzecz dzieci wywodzących się z patologicznych rodzin. 
W listopadzie spotkała ich bardzo smutna rzecz, a mianowicie wybuchł pożar, który nastąpił wyniku wadliwej instalacji elektrycznej. Spalony został cały korytarz świetlicy do którego akurat wystawione były szafki z rzeczami z pracowni plastycznej oraz inne rzeczy które się tam znajdowały takie jak: apteczka, rolki, wieszaki itd. Pożar był na tyle duży, że trzeba będzię odświeżyć również inne pomieszczenia. W tej chwili trwają prace porządkowe i częściowo remontowe.
W zawiązku z tym częć gier jakie zbierzemy przekażemy właśnie tej instytucji. 
Ponadto świetlica potrzebuje również innych, ważnych rzeczy takich jak:
  • Farby: 20 litrów farby  akrylowej do metalu/blachy (z czego 5 litrów białej oraz 15 litrów farby kolorowej brzoskwiniowej),  oraz 5 litrów brzoskwiniowej akrylowej zwykłej.
  • Sprzęt do malowania (wałki, pędzle itd.)
  • Lalki
  • Rolki do jazdy (rozmiary.... 40+ oraz 37)
  • Sprzęt do sprzątania (szczotki, szufelki, szmatki)
  • Przybory szkolne (kredki, linijki, cyrkle, zeszyty, kleje, farby)
  • Pudełka plastikowe, kartonowe.
Część z tych rzeczy może już mają, dlatego warto skontaktować się bezpośrednio z Michałem Szpiltem (tel. 503-565-897), który odpowie na wszelkie pytania.
Na Pionkograniu zbierać będziemy nie tylko gdy ale także inne rzeczy z tej listy, które przekażemy KAZIKowi.

Liczymy na Was!