13 grudnia 2014

Maraton Pisania Listów Amnesty International


Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w organizowanym przez Amnesty International Maratonie Pisania Listów. W ramach akcji w całej Polsce organizowane są punkty, w których można napisać apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Aby wziąć udział wystarczy zgłosić się do jednego z 500 punktów rozsianych w całej Polsce i napisać list. Wszelkie niezbędne informacje znajdziecie w punktach i na stronie http://amnesty.org.pl/maraton/. List można także napisać w domu i samodzielnie wysłać do ambasady danego kraju.

List może być napisany zarówno w języku obowiązującym w kraju do którego będzie wysyłany, jak również w jednym z języków międzynarodowych. List może być napisany także po Polsku, więc KAŻDY może napisać kilka słów o ty, że nie zgadza się z łamaniem praw człowieka.

Napisanie takiego listu to tylko kilka minut, a możecie tym zmienić czyjeś całe życie. To nie przesada - przykłady w ubiegłych lat pokazują, że ta forma nacisku działa!

My nie mogliśmy tym razem wziąć udziału w łódzkiej akcji, dlatego znaleźliśmy punkt pisania listów w Toruniu. Jak widać, jak się chce, można!

A więc do piór!