20 października 2015

Międzynarodowa kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.


EduKABE Fundacja Kreatywnych Rozwiązań razem z Kino - Galeria Charlie w ramach Międzynarodowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży organizują projekcję filmu "Żałuję!", reż. D. Schram, Holandia 2013 wraz z dyskusją dla młodzieży z łódzkich gimnazjów, poniedziałek: 02.11.2015 r. godz.10:00-12:30.
Znakiem szczególnym kampanii jest pomarańczowa wstążeczka z napisem: „YES to prevention of child abuse!” (Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem). W Polsce koordynacją kampanii zajmuje się Fundacja po DRUGIE !!! Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Głównym organizatorem i pomysłodawcą kampanii jest Women’s World Summit Foundation (WWSF). Organizacja powstała w latach 90-tych w Genewie i jej nadrzędnym celem jest wspieranie kobiet, dzieci i organizacji pozarządowych.
W 2011 roku WWSF rozpoczęła ogólnoświatową kampanię 19 dni, która organizowana jest co roku przez pierwsze dni listopada. Celem działania jest budowanie właściwych postaw wobec przemocy, tworzenie międzynarodowej sieci współpracy i wymiana dobrych praktyk z zakresu profilaktyki i interwencji.
Znakiem szczególnym kampanii jest pomarańczowa wstążeczka z napisem: „YES to prevention of child abuse!” (Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem). Organizatorzy zachęcają do zawieszania wstążeczek w widocznych miejscach (na stronach internetowych, na wygaszaczach ekranów komputerowych, materiałach promocyjnych) nie tylko przez 19 dni listopada.
Tegoroczny temat kampanii to BULLYING (przemoc rówieśnicza). Informacja o akcji: http://www.podrugie.pl/5592/19-dni-przeciwko-przemocy-3/