3 listopada 2015

BULLYING - przemoc rówieśnicza szkolenie w ramach kampanii 19 dni.

EduKABE Fundacja Kreatywnych Rozwiązań oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego w Łodzi zaprasza nauczycielki i nauczycieli na szkolenie: BULLYING - przemoc rówieśnicza w ramach międzynarodowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Głównym celem szkolenia jest omówienie zjawiska przemocy rówieśniczej w świecie realnym i cyberprzestrzeni oraz wsparcie w przypadku doświadczania przemocy ze strony rówieśników/rówieśniczek. 
 
Miejsce szkolenia: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego w Łodzi, ul. Wólczańska 202
 
Data szkolenia: 16 listopada (poniedziałek) 2015 r. godz. 13:00-15:00
Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego: http://goo.gl/forms/9iWiRH3Kud

w terminie do czwartku 12.11.2015 r.  Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.
Szkolenie jest organizowane w ramach międzynarodowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, której głównym pomysłodawca jest Women’s World Summit Foundation (WWSF). Organizacja powstała w latach 90-tych w Genewie i jej nadrzędnym celem jest wspieranie kobiet, dzieci i organizacji pozarządowych.

W 2011 roku WWSF rozpoczęła ogólnoświatową kampanię 19 dni, która organizowana jest co roku przez pierwsze dni listopada. Celem działania jest budowanie właściwych postaw wobec przemocy, tworzenie międzynarodowej sieci współpracy i wymiana dobrych praktyk z zakresu profilaktyki i interwencji.

Znakiem szczególnym kampanii jest pomarańczowa wstążeczka z napisem: „YES to prevention of child abuse!” (Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem). Organizatorzy zachęcają do zawieszania wstążeczek w widocznych miejscach (na stronach internetowych, na wygaszaczach ekranów komputerowych, materiałach promocyjnych) nie tylko przez 19 dni listopada.

Tegoroczny temat kampanii to BULLYING (przemoc rówieśnicza). W Polsce koordynacją akcji zajmuje się Fundacja Po Drugie.