2 listopada 2015

Projekcja filmu "Żałuję!" w Kinie Charlie !

EduKABE Fundacja Kreatywnych Rozwiązań razem z Kino - Galeria Charlie w ramach Międzynarodowej Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży zorganizowało projekcję filmu "Żałuję!", reż. D. Schram, Holandia 2013 wraz z dyskusją dla młodzieży z łódzkich gimnazjów w poniedziałek 02.11.2015 r. Kampanię koordynuje Fundacja po DRUGIE !!!
Informacja o filmie:
Jochem na każdym kroku doświadcza w szkole niemiłych sytuacji. Jest drażniony i dręczony przez rówieśników. Koledzy z klasy - David i Vera chcą mu pomóc, ale nie mają odwagi, by przeciwstawić się reszcie grupy. Tymczasem nasilający się wobec chłopca klasowy bullying doprowadza do fatalnych skutków.
Film otrzymał Nagrodę Młodego Widza Europejskiej Akademii Filmowej.

W projekcji filmu uczestniczyło ok. 220 uczniów i uczennic oraz ok. 20 nauczycieli i nauczycielek. Film bardzo podobał się młodzieży. Po projekcji filmu odbyła się dyskusja, podczas której młodzież komentowała swoje wrażenia po filmie oraz dyskutowała jak przeciwdziałać przemocy rówieśniczej. Chętne osoby napisały również do czego może prowadzić BULLYING.
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Prezydent Miasta Łodzi Hannę Zdanowską.
Patronat medialny objęła TVP Łódź oraz Radio Łódź. Informacja o dzisiejszym wydarzeniu została zaprezentowana w Łódzkich Wiadomościach Dnia: http://lodz.tvp.pl/22466528/02112015-1830

 - relacja od ok. 15 min. Natomiast we wtorek 03.11.2015 roku między godz.19:00-20:00 przedstawicielki Fundacji EduKABE będą uczestniczyły na antenie Radio Łódź w audycji dla rodziców „Wychowanie to wyzwanie”, podczas której opowiedzą o kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży: https://www.radiolodz.pl/