18 stycznia 2016

Dzień Bezpiecznego Internetu.


W okazji nadchodzącego Dnia Bezpiecznego Internetu EduKABE Fundacja Kreatywnych Rozwiązań oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego zapraszają nauczycielki i nauczycieli na szkolenie "Lepszy internet zależy od Ciebie!"

Podczas warsztatów nauczycielki i nauczyciele zostaną zapoznani z:
– cechami i mechanizmami powstawania stereotypów;
– funkcjami, jakie stereotypy pełnią w naszym życiu;
– modelami zmiany stereotypów;
– materiałami, które umożliwiają podejmowanie  działań mających na celu   przeciwdziałanie powstawania uprzedzeń i stereotypów.

Ponadto dowiedzą się:
– jakie konsekwencje może mieć zamieszczanie w sieci informacji o innych bez ich zgody;
– jak reagować na obraźliwe treści w Internecie;
– poznają różnicę między krytykowaniem w Internecie osób prywatnych i instytucji oraz zastanowią się nad tym, jak zachęcić młodzież, aby w sposób etyczny korzystać z sieci.


Zapraszamy!!!
Data szkolenia: 9 lutego (wtorek) 2016 r. w godzinach 12:00-15:00
Miejsce szkolenia:  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego w Łodzi, ul. Wólczańska 202
Zapraszamy do wypełnienia formularzu zgłoszeniowego: http://goo.gl/forms/avf0TmdeEW
 w terminie do czwartku 04.02.2016 r. 
Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. 
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.  Podczas obchodów DBI najważniejsze jest podkreślenie, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.