18 sierpnia 2017

Edukacja kontra seksualizacja – jak wspierać pozytywny rozwój seksualny dzieci i młodzieży?Razem z Grupa Ponton działającą przy Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz MamyGłos zapraszamy na panel o seksualizacji młodzieży w ramach Centrum Edukacji i Obyczajowości podczas IX Kongres Kobiet Poznań 2017.
Przedstawicielka EduKABE Fundacja Kreatywnych Rozwiązań będzie brała udział w dyskusji panelowej: Edukacja kontra seksualizacja – jak wspierać pozytywny rozwój seksualny dzieci i młodzieży?
Czym jest seksualizacja? Co oznacza ten termin? Czy edukacja seksualna seksualizuje młodzież czy wręcz przeciwnie? Czy zjawisko seksualizacji dotyczy wyłącznie nastolatków_tek czy również małych dzieci? Co wspólnego ma seksualizacja ze stereotypami i przemocą seksualną? Jak na zjawisko seksualizacji mogą reagować rodzice oraz kadra szkolna?

Moderatorka: Aleksandra Józefowska - pedagożka i trenerka. Koordynatorka Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton przy Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.