Zespół


KUBA KOBYLIŃSKI – z wykształcenia etnolog (nie, to nie jest specjalista od robaczków) i księgowy, ostatnio również certyfikowany menedżer projektów. A tak naprawdę niespokojny duch, który bezustannie szuka swojej drogi. 

Z zamiłowania smakosz i kucharz, autor bloga kulinarnego Kuba Pichci, biegacz i rowerzysta.
Z przekonania społecznik, ekolog i wegetarianin (oficjalnie od niedawna, ale mentalnie niemal od zawsze).
Ponadto miłośnik zwierząt, muzyki i Barcelony (miasta, nie klubu piłkarskiego).

W EduKABE zajmuje się organizacją całego przedsięwzięcia, wszelkimi sprawami w najmniejszym choćby stopniu związanymi z elektroniką, a już wkrótce także warsztatami kulinarnymi.


AGATA KOBYLIŃSKA - pedagożka ze specjalnością: edukacja specjalna, edukatorka w Fundacji EduKABE, nauczycielka edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, specjalistka w zakresie terapii pedagogicznej. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi. Absolwentka Gender Studies w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Animatorka Edukacji Seksualnej - ukończyła cykl szkoleń "Tak! Dla edukacji seksualnej" w Fundacji Spunk oraz szkolenie antydyskryminacyjne „Ucz tolerancji” organizowane przez Uniwersytet Łódzki. Prowadzi szkolenia z zakresu wyznaczania dziecku granic opartych na szacunku i zrozumieniu „Bez Klapsa - jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice” oraz "Szkoła dla rodziców i wychowawców", jak również szkoleń z zakresu zapobiegania przemocy i wykorzystywaniu seksualnemu, a także edukowania dzieci na temat możliwości ochrony w sytuacjach trudnych „Już wiem co zrobić”. Uczestniczka projektu badawczego "Gender w podręcznikach".

Trenerka w zakresie. „Bezpieczeństwo online dzieci i młodzieży z grupy ryzyka” w ramach projektu SocialWeb SocialWork koordynowanego przez niemiecką fundację Digitale Chancen.

Asystentka Magdy Bębenek przy projekcie 24h Kobiecości.

Działaczka społeczna zdobywająca doświadczenia w obszarze dotyczącym przeciwdziałaniu różnego rodzaju dyskryminacji, a także wegetarianka działająca na polu prozwierzęcym, wspierająca m.in. Fundację Kocia Mama, a także Fundację Niechciane i Zapomniane - SOS dla Zwierząt.BASIA MICHALSKA - absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi: pedagożka, socjoterapeutka, terapeutka pedagogiczna, a obecnie nauczycielka edukacji przedszkolnej w Łodzi.

Od kilku lat prowadzi szkolenia z zakresu wyznaczania dziecku granic opartych na szacunku i zrozumieniu „Bez Klapsa…”, „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” jak również szkoleń z zakresu zapobiegania przemocy i wykorzystywaniu seksualnemu, a także edukowania dzieci na temat możliwości ochrony w sytuacjach trudnych „Już wiem co zrobić”. Zaś dla rodziców warsztaty z zakresu umiejętności skutecznej komunikacji z dzieckiem, tworzenia bezpiecznej relacji oraz właściwego reagowania na wczesne symptomy krzywdzenia dziecka.

Ambasadorka kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” i współinicjatorka akcji Przedszkolaki Pomagają. Absolwentka szkolenia na Terapeutkę I o Integracji Sensorycznej i szkolenia antydyskryminacyjne dla nauczycieli UCZ TOLERANCJI organizowanej przez Uniwersytet Łódzki. Animatorka Edukacji Seksualnej - ukończyła cykl szkoleń "Tak! Dla edukacji seksualnej" w Fundacji Spunk. Uczestniczka projektu badawczego "Gender w podręcznikach".

Trenerka w zakresie. „Bezpieczeństwo online dzieci i młodzieży z grupy ryzyka” w ramach projektu SocialWeb SocialWork koordynowanego przez niemiecką fundację Digitale Chancen.

A w wolnej chwili poszukiwaczka inspiracji na zdrowe i ekologiczne życie w tańcu, książce, muzyce i jeździe na rowerze.EWA KRYSTEK - pedagożka ze specjalnością: edukacja specjalna, nauczycielka edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, terapeutka SI, posiadająca kompetencje do pracy z dziećmi ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, do nauczania dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, a także do prowadzenia diagnozy i terapii SI. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi. Terapia ręki oraz kurs SI ukończony w Fundacji „Promyk Słońca” we Wrocławiu. 

Na co dzień pracuje z dziećmi w przedszkolu, współpracuje z Ośrodkiem STIMULUS, prowadząc zajęcia dla dzieci znane pod nazwą Twórcza Gimnastyka Umysłu, jak również z Fundacją „Jaś i Małgosia” prowadząc zajęcia z zakresu SI.  Uczestniczka projektu badawczego "Gender w podręcznikach".
Prywatnie jest osobą ambitną, pełną twórczej inicjatywy, lubiącą podejmować wyzwania, jak również nie obawiającą się nowych obowiązków oraz ciężkiej pracy. Interesuje się psychologią oraz pedagogiką wieku dziecięcego.Ponadto z zespołem EduKABE współpracuje również:

EMILIA TWARDOWSKA - animatorka, trenerka, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Tytuł magistra zdobyła w roku 2008, na Wydziale Nauk o Wychowaniu, na specjalności pedagogika w zakresie profilaktyki i animacji społeczno-kulturalnej. Warsztat treningu kreatywności doskonaliła pod kierunkiem prof. Krzysztofa Szmidta, polskiego autorytetu pedagogiki kreatywności. Posiada doświadczenie w koordynacji projektów, prowadzeniu treningów oraz warsztatów. Współpracowała bądź stale współpracuje z Ośrodkiem Działań Ekologicznych „Źrodła”, Fundacją ”Form.Art” , Akademią Twórczego Rozwoju „Inspiro” , Fundacją „Jaskółka” Fundacją Rozwoju „Helisa”. Założycielka Centrum Inicjatyw Edukacyjnych „Animo”.

Na co dzień realizuje działanie skierowane przede wszystkim do najmłodszych, ale prowadzi także szkolenia i animacje dla dorosłych. Stale współpracuje z redakcjami wydającymi „Sygnał wychowawcy” oraz „ Miasto Ł”. W kręgu jej zainteresowań zawodowych mieści się edukacja ekologiczna, pedagogika kreatywności, działania teatralne i animacyjne.

Prywatnie ceni sobie wypoczynek na łonie natury, rowerowe wyprawy do miejsc cennych przyrodniczo, relacje z przyjaciółmi, strzelanie z łuku tradycyjnego, spacery z czworonogiem oraz cynamonowe aromaty.